Lazerle Göz Tansiyonu Tedavisi

0
1238
Lazerle Göz Tansiyonu Tedavisi

Yavaş ilerlediği ve kalıcı görme kaybı yaşanana kadar genelde çok net belirti vermediği için son derece tehlikeli bir göz hastalığı olarak kabul edilen göz tansiyonu erken evrede sadece düzenli göz kontrolüne giden hastalarda yakalanabilmektedir. Hastaya göz tansiyonu tanısı konulduğu anda ise hiç vakit kaybedilmeden hemen tedaviye geçilmelidir. Göz tansiyonu tedavisi için kullanılan klasik yöntemler göz tansiyonu ilacı ve göz tansiyonu ameliyatı yöntemleridir.

Lazerle Göz Tansiyonu Tedavisi

Ancak lazerle tedavi yöntemleri konusunda yaşanan gelişmelere bağlı olarak günümüzde göz tansiyonu da bu yöntem ile tedavi edilebilmektedir. Lazerle göz tansiyonu tedavisi konusunda yaşanan tek olumsuzluk ise bunun kalıcı bir tedavi yöntemi olmamasıdır. Çünkü lazerle göz tansiyonu ameliyatı esnasında hastalığın tedavisine yönelik bir müdahalede bulunulmaz. Burada amaç sadece göz tansiyonunun yükselmesine neden olan fazla sıvıyı boşaltmaya yöneliktir.

Müdahalenin ardından dikkat edilmediği takdirde yine göz içerisindeki sıvı birikmeye başlar ve buna bağlı olarak göz tansiyonu yükselmeye başlar. Yani lazerli göz tansiyonu ameliyatı belirli bir süre rahatlama yaşatır. Ancak göz tansiyonunun çok yüksek olduğu ve hastaların çok şiddetli göz tansiyonu belirtileri yaşamaları durumunda acil olarak göz içi basıncın düşürülmesi amacı ile lazerli göz ameliyatı yapılması tercih edilebilmektedir. Burada önemli olan göz doktorunuzun sizi değerlendirmesi ve göz tansiyonu tedavisi için önereceği yöntemdir. Genelde doktorlar ilk olarak göz tansiyonu damlası ile tedaviyi tercih etmekte ve hastalığın ilerleyişine göre müdahalede bulunmayı tercih etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here