Uzun bir Yaşam ve Genç Kalmanın Şifreleri

0
2635
Uzun bir Yaşam

Sağlıklı uzun bir ömür sürmek tüm insanların ortak dileğidir. Yapılan tüm araştırmalara rağmen hala yaşlanmamak için geliştirilen bir çözüm bulunamazken yaşlanmayı geciktirmenin ise mümkün olduğu kanıtlanmıştır. Sağlıklı bir beslenme programı ile doğru gıdaların tüketilmesi ve yaşam tarzınızda yapacağınız birkaç küçük değişiklik ile formda kalarak gençliğinizi uzun süre korumanız mümkündür.

Düzenli Uyku Çok Önemli

Gençliğin en önemli şifresi hiç tartışmasız düzenli uykudur. Hem fiziksel yorgunluğun azalması hem de gün boyu maruz kalınan aşırı stresin olumsuz etkilerinin vücuttan atılması kesinlikle düzenli uyku ile mümkündür. Zihinsel olarak beynin boşalmasını sağlayan uyku aynı zamanda cilt hücreleri için çok önemli olan bioritmik çalışma düzenini desteklemekte ve bu düzenin sağlıklı bir şekilde sürmesine yardımcı olmaktadır.

Kimyasallar ve Hava Kirliliğinden Sakının!

Yaşlanmanın hızlanması konusunda en önemli etkenlerden biri de çevresel faktörlerdir. Tarımsal ilaçlar, hava kirliliği, radyasyon, vücut ile direkt olarak temas eden kimyasal malzemeler ve gıda üretimi için kontrolsüz bir şekilde kullanılan kimyasallar ne yazık ki yükselen yaşam süresine rağmen insanların daha hızlı şekilde yaşlanmalarına neden olmaktadır. Yine sigara başta olmak üzere tüm tütün ürünleri yaşlılık belirtilerinin çok daha hızlı bir şekilde ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Bol Su Tüketmeye Özen Gösterin

Vücudun çalışma prensibi nedeni ile her gün metabolik artık ortaya çıkmakta bu atıklara bir de dışarıdan aldığımız kimyasallar eklendiğinde vücudun atması gereken zararlı madde miktarı yükselmektedir. Bu atıkları vücuttan uzaklaştırmak ise bol sıvı tüketimine dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle de su çok önemli bir yere sahiptir ve yetişkin insanların günde en az 2.5-3 litre su tüketmeleri gerekmektedir.

Düzenli Egzersiz Yapın, Vitaminli Yiyecekler Tüketin

Sağlıklı beslenmenin düzenli bir egzersiz programı ile desteklenmesi durumunda uzun yıllar genç ve dinç kalmanız mümkün olacaktır. Özellikle de kişiye özel olarak belirlenen egzersiz programlarının her gün uygulanması tavsiye edilmektedir. Vitaminler vücudun en önemli gereksinimleri arasında yer almakta olup hem metabolik atıklardan kurtulmak hem de vücudu yaşlandıran toksinlerin etkilerini azaltmak için vitamin desteği şarttır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here