Memede Akıntı ve Ağrı Neden Olur?

0
1199
Memede Akıntı ve Ağrı Neden Olur

Özellikle de kadınlarda çok sıklıkla görülen memede akıntı bir hastalık olmayıp daha ziyade altta yatan meme hastalıkları sonucu ortaya çıkan öncü bir belirti olarak kabul edilmektedir. Memede ağrı için de aynı durum söz konusudur ve bunlar ciddi belirtiler olarak görülerek doktora başvuru nedeni olarak kabul edilmektedir. Özellikle de kötü kokulu ve kanlı meme akıntısı ciddi bir hastalığın belirtisi olarak görülmektedir.

Yine aynı şekilde memeden renksiz akıntı gelmesi de ciddi bir belirtidir ve ilk bakışta meme kanseri belirtisi olarak görünse de aslında bu düşük bir ihtimaldir ancak yine de böyle bir durumda hastayı riske atmamak adına meme kanseri taraması yapılmalıdır. Peki, meme akıntısı ne zaman meme kanseri belirtisi olarak kabul edilir? Memenin birinden gelen, meme başının sadece bir noktasından çıkan ve kanlı ya da su gibi renksiz olan akıntılar meme kanseri belirtisi olarak görülmektedir.

Memede ağrı için ise durum daha farklıdır. Çünkü bu ağrı memeye alınan bir darbe sonucu meydana gelebileceği gibi kadınlarda adet dönemi gibi özel durumlarda da meme ağrısı yaşanabilmektedir. Yine memede ağrı ve yanma da meme kanseri belirtisi olarak görülmekte olup meme kanseri tanısı için araştırma yapılması gerekmektedir. Ancak hem meme ağrısı hem de meme başı akıntısı her zaman tek başına kanser belirtisi olarak görülmemekte olup yine de değerlendirme yapılmasını gerektirmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here