Diş Teli Tedavisinde Yeni Teknolojiler

0
5111
Diş Teli Tedavisi

Diş Teli TedavisiHalk arasında diş teli olarak bilinen ortodontik tedavi özellikle de son yıllarda diş tedavisi için en sık kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Hem estetik gülüşe sahip olmak hem de diş bozuklukları nedeni ile çene kapanış sorunları yaşayan kişilerin tedavisinde başarı ile kullanılan diş teli tedavisi artık ünlü pek çok ismin de tercih ettiği bir tedavi yöntemi olarak öne çıkmaktadır. Üstelik ünlü isimlerin pek çoğu metal diş telleri ile gülümseyerek kameralara poz vermektedir.

Diş Teli Artık Yetişkinlerde De Sıklıkla Kullanılıyor

Diş Teli TedavisiEskiden estetik kaygılar nedeni ile yetişkinlerin kullanmaktan çekindiği diş telleri günümüzde artık üretilen farklı formları sayesinde yetişkinler tarafında da kullanılıyor. Bundaki en önemli paylardan biri de tedavinin artık eskiye oranla çok daha kısa sürede tamamlanması. Yeni geliştirilen yöntemler sayesinde diş teli süresi artık minimum 3 ay maksimum 6 ay olarak uygulanıyor.  Çarpık dişlerin tedavisi için kullanılan en etkili yöntem olarak kullanılan diş teli hem dişlerin dizilimini düzeltiyor hem de buna bağlı olarak dişlerde oluşan çürümelerin de önüne geçmiş oluyor. Çarpık dişler ne kadar özenli bakım yapılırsa yapılsın burada yemek artıklarının zamanla birikmesine neden olduğu için diş taşı, diş çürüğü ve diş eti hastalıkları için insanları korumasız hale getiriyor. Yine düzensiz diş sıralaması nedeni ile yaşanan yetersiz çiğneme de bağırsak ve mide hastalıklarına yol açabiliyor.

Diş Telleri ile Gülümseyin

Diş Teli TedavisiÜnlü isimlerin diş telleri ile kameralara poz vermesi ile beraber diş teline olan bakış açısı da değişmiş durumda. Pek çok isim daha ucuz olan metal diş teli uygulamalarını tercih ederken yine de estetik kaygılar yaşayan kişiler için şeffaf diş teli gibi uygulamalarda var. Hatta günümüzde geliştirilen ligual ortodonti yöntemi sayesinde diş teli dişin arka kısmına takılabiliyor ve bu sayede dışarıdan görünmüyor.

Diş Teli Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş Teli TedavisiDişler mutlaka her yemek sonrası düzenli olarak fırçalanmalıdır. Dişleri fırçalamak için diş teline zarar vermeyecek yumuşaklıkta yuvarlak başlı bir diş fırçası kullanılmalı, diş braketleri (braces) fırçalama esnasında zedelenmemelidir.

 

Aşağıdaki Görselleri İnceleyerek Tedavi Hakkında Daha Detaylı Bilgi Sahibi Olabilirsiniz:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here