Akciğer Kanseri Ameliyatı ve Diğer Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

0
2052
Akciğer Kanseri Ameliyatı

Pek çok farklı kanser türünde olduğu gibi akciğer kanseri tedavisi için de önemli olan kanserin yakalandığı evredir ve bu evre tedavinin planlamasını belirler. İlk iki evre tedavinin çok daha kolay olduğu kanser evreleri olarak öne çıkarken ilerleyen evrelerde ise tedavi ne yazık ki zorlaşmaya başlamaktadır. Günümüzde sağlık teknolojisinin büyük bir hızla gelişmesi, kanser alanında çeşitli ilaç firmalarının büyük bütçeli tedavi amaçlı araştırmalarda bulunması ve kanser tanılama yöntemlerinin artık kanseri çok erken evrelerde dahi büyük bir kolaylıkla belirleyebilmesi tedavinin daha kolay bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır.
Akciğer kanseri tedavisi için kullanılan en etkili yöntemlerden biri de akciğer kanseri ameliyatı yapılmasıdır. Ancak kanser ameliyatı için mutlaka tanının erken evrede konulması ve kanserin müdahaleye izin veren bir bölgede yer alması gerekmektedir. Günümüzde artık geliştirilen kemoterapi ve radyoterapi yöntemleri sayesinde akciğer hastalarının kanserleri ilerlemiş olsa dahi uygulanan kürler ile gerilemesi sağlanabilmekte ve bu sayede hastaların ameliyat olmalarına olanak sağlanmaktadır.
Özellikle de akciğer kanseri ameliyatı olanlar daha hızlı iyileşme gösterdiği için doktorlar ameliyatı mümkün kılmak adına tüm çalışmaları yapmaktadır. Ancak akciğer kanseri ameliyatı sonrası hastaların yine tedavi programlarına devam etmeleri çok büyük bir önem taşımaktadır. Ameliyat sonrası akciğer kanseri kemoterapi ile desteklenebileceği gibi herhangi bir destek tedavisine gerek kalmadan da süreç yürütülebilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here