Ergenlik Çağındaki Kızlar Diyet Yaparken Ne Tür Tatlılar Tüketmeli?

0
1435
ergenlik çağındaki kızlar

Ergenlik çağındaki kızlar diyet yaparken özellikle tatlı tercihlerini biraz daha hafif tatlılardan yana kullanmalıdır ve özellikle fırınlanmış meyveler bunlar için çok güzel bir alternatiftir. Elma, armut gibi meyvelerin üzerlerine biraz tarçın ilave ederek fırınladığımız zaman aslında güzel bir tatlıya dönüşmektedir.
Bunun haricinde sütlü tatlılar tercih edilebilir. Yine muhallebi, kazandibi gibi düşünebilirsiniz aslında bunu evde Light Süt ile beraber yaptığınızda kalorisini birazcık daha düşürmekteyiz.
Bu dönemde çikolata tüketimi biraz daha fazla oluyor ancak haftada iki üç kez bir yada iki tane bitter çikolata tercih edilmelidir. Çünkü sütlü çikolataların kalorileri biraz daha yüksektir, bu yüzden bitter çikolataların tercih edilmesi avantaj sağlamaktadır.
Bununla birlikte yine çilek, böğürtlen gibi daha tatlı olan meyveler de tatlı ihtiyacını bir parça bastırmaktadır. Yine dondurma tercih edilebilir ancak şerbetli tatlılardan uzak durulmalıdır. Çünkü şerbetli tatlıların karbonhidrat oranları, şeker oranları ve yağ oranları daha yüksektir bu nedenle yüksek kalori içerirler ve daha çabuk acıktırırlar.
Diğer tatlıları tercih etmek her zaman çok daha büyük avantaj yaratacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here