İmplant Diş ‘te 3 Boyutlu Tasarım Teknolojisi

0
2072
implant diş 3 boyutlu tasarım

Her geçen gün ilerlemeyi sürdüren sağlık teknolojileri diş hekimliği konusunda da başarılı uygulamaların hayata geçirilmesini sağlamaktadır. Özellikle de sürekli olarak düşen diş protezleri ya da yerine tam oturmadığı için ağrı yapan yapay diş uygulamalarının önüne geçmek için üretilen implant dişler hastaların ağızlarında kalıcı dişleri ile ayıramayacakları kadar başarılı uygulamalar olarak görülmektedir. Estetik gülüş tasarımı uygulamalarında da artık tercih edilen implant diş uygulaması çene kemiğine sabitlendiği için hem güçlü hem de konforlu bir uygulamadır.

implant diş 3 boyutlu tasarımEksik dişlerin tamamlanması için kullanılan implant diş bakımı kolay olan bir yapay diş türüdür ve ömrü diğer yapay dişlere göre çok daha uzundur. Özellikle de diş protezleri ile yemek yemekten şikâyetçi olanlar ve estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilen implant diş uygulamaları hem sağlıklı hem de konforludur. Ancak implant dişin takılması konusunda titizlikle çalışılmalı ve implant diş fiyatları kadar bu uygulamanın gerçekleştirileceği diş merkezi ve diş hekimi yetenekleri de sorgulanmalıdır.

Hatasız ve kusursuz bir uygulamanın temeli cerrahi müdahale öncesi implant diş için başarılı bir proje oluşturulmasına bağlıdır. Günümüzde 3 boyutlu tasarım modellemeleri sayesinde hastaya özel uygulamalara imza atılmakta ve bu sayede kusursuz bir uygulamanın hayata geçirilmesi mümkün kılınmaktadır. 3 boyutlu uygulamaların hastaya sağladığı en büyük yarar frez giriş yolunda yaşanan sıkıntıları önlemesi ve uygulamada sıfır hata payı sağlamasıdır. Yani diş hekiminiz önce çenenizin 3 boyutlu tasarımını çıkararak uygulamayı sanal ortamda birebir aynı olacak şekilde gerçekleştirmekte daha sonra ise bu uygulamayı gerçeğe dönüştürerek implant dişin takılması tamamlanmaktadır.

Günümüzde implant diş üreticisi olan markaların sayılarının artması ile beraber artık implant diş fiyatları da biraz daha makul seviyelere çekilmiş durumdadır. Zaten implant dişin ömrü ve kullanıcılara sunduğu konfor tedavinin her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmesini sağlamakta ve implant diş kullananlar da memnuniyetlerini dile getirerek yakınlarının da bu uygulamayı tercih etmelerini ve implant diş taktırmalarını tavsiye etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here