Bonding Diş Tedavisi Nedir?

0
1487
Bonding Diş Tedavisi Nedir

Son yıllarda daha da önem kazanan estetik diş tasarımı daha da ilerleyerek yerini komplike bir tedavi olan estetik gülüş tasarımı yöntemine bırakmaktadır. Özellikle de kırık diş ya da dişlerde renk farklılıkları gibi sorunlar nedeni ile gönlünce gülemeyen kişiler için geliştirilen bonding yöntemi ile sadece 1 saat gibi kısa sürede hayalinizdeki güzel gülümsemeye kavuşmanız sağlanmaktadır.

Neden Bonding?

Bonding diş tedavisinde son derece etkili bir yöntem olarak öne çıkarken bu yöntemi bu kadar avantajlı kılan en önemli özelliği hem dişi uyuşturma zorunluluğunu ortadan kaldırması hem de tedavi esnasında diş kaybını minimum seviyeye çekmesidir.

Kırık Diş Tedavisi İçin Bonding Yöntemi

Kırık dişlerin tedavisi için kullanılan bonding yöntemi aynı zamanda dişlerin arasında yer alan boşlukların kapatılması ve çürük dişlerin onarılmasında da kullanılmaktadır. Yine bu yöntem sayesinde kalıcı olduğu belirlenen dişlerdeki renk bozuklukları da başarılı bir şekilde giderilmektedir.

Bonding Yöntemi ile Tedavi Süresi

Bonding Diş Tedavisi NedirBonding diş uygulamalarında tedavi süresi tedavinin amacına bağlı olarak değişmektedir. Örneğin diş rengini değiştirmek için yapılan tedavilerde yaklaşık 1 saatlik süreçte tedavi tamamlanırken diş aralıklarının doldurulması için uygulanan bonding tedavisi için ise çoğu zaman 1-2 seans uygulanması gerekmektedir. Ancak diğer estetik diş uygulamaları ile kıyaslama yapıldığında tedavi süresi çok kısa olduğu için tedavi maliyetleri de düşük olmaktadır.

Bonding Diş Tedavisi Fiyatları

Bu yöntemde tedavi fiyatlarının düşük olmasının en önemli nedeni tedavi sürelerinin diğer yöntemlere oranla çok daha kısa olmasıdır. Kısalan tedavi süresi aynı zamanda tedavi maliyetini de azaltırken bu sayede talep edilen bonding diş tedavisi fiyatları da makul seviyelere çekilmektedir. Yine tedavi sonrası uygulamanın kullanım süresinin uzun olması da maliyetini düşüren önemli etkenler arasında yer almaktadır. Porselen kaplama ile kıyaslandığında bonding diş uygulaması hem çok daha etkili bir sonuç ortaya koymakta hem de fiyat olarak daha düşük bir seviyede yer almaktadır. Zaten çekilen bonding tedavisi öncesi sonrası resimleri incelendiğinde de bu fark ortaya çıkmakta ve uygulamanın başarısı gözler önüne serilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here