Airflow Tekniği İle Ağrısız Diş Temizliği

0
1909
Airflow Tekniği İle Ağrısız Diş Temizliği

Özellikle de dişlerin düzenli temizlenmemesi nedeni ile oluşan ve diş çekilmesi başta olmak üzere pek çok diş hastalığı oluşumuna sebebiyet veren diş taşı günümüzde gelişen teknoloji sayesinde çok daha kolay bir şekilde temizlenmektedir. Yine renk tonlarında yaşanan farklılıklar da eski sistemlerde diş taşının diş yüzeyinden kazınarak temizlenmesi gerekirken geliştirilen Airflow isimli yöntem ile hastaların ağrı duymadan tedavileri yapılabilmektedir.

Dişler Temizleniyor, Renk Farklılıkları Gideriliyor

Hatalı diş fırçalama teknikleri, tükürük içerisinde bulunan kalsiyumun çökme yapması ve yemeklerden sonra dişlerin fırçalanmaması gibi nedenlere bağlı olarak diş taşı oluşumu çok yaygın görülmektedir. Diş taşı oluşumu kişinin bünyesine ve diş bakımına gösterdiği özene bağlı olarak değişen sürelere göre oluşmaktadır. Örneğin bazı kişilerde diş taşı temizliği gerçekleştirildikten 6 ay sonra yeniden diş taşı oluşumu görülürken bazı kişilerde ise bu süre 2 aya kadar düşebilmektedir. Diş taşı temizliği ardından özellikle de çok fazla çay ve kahve içen kişilerde oluşan diş lekeleri ve diş renginde yaşanan ton farklılıkları airflow adı verilen yöntem ile ağrısız bir şekilde yapılabilmektedir.

Her Yaşta Hastaya Uygulanabilir

Airflow yöntemi her yaş grubundan hastaya uygulanmakla beraber 17 yaşından önce hastaların tükürüklerinin diş yüzeyini temizlemesi nedeni ile diş taşı temizliğine ihtiyaç duyulmamaktadır. Diş taşı temizliği yapılmasa dahi airflow yöntemi ile diş parlatma işlemi yapılabilmektedir. Özellikle de dişlerini fırçalama alışkanlığı edinmeyen çocuklarda yaşanan diş lekelenmeleri bu yöntem sayesinde çocuğun hiç acı duymadan diş lekelerinin temizlenmesi sağlanmaktadır.

Dişlere Zarar Verilmeden Diş Temizliği Yapılıyor

Diğer diş leke temizliği ve diş parlatma yöntemlerinde mutlaka hastaların dişlerinde yıpranma meydana gelirken airflow yönteminde bu hasar minimum düzeye indirilmektedir. Diş taşı temizlenirken ultrasonik cihazlar kullanılırken yine el aletleri de diş hekiminin kabiliyeti ile dişlere zarar vermeden taşların temizlenmesini sağlar. Ancak diş parlatma işleminde ne kadar dikkat edilirse edilsin bir parça dişin zarar görmesi söz konusudur. Geliştirilen airflow yöntemi ise sıfır hasar ile diş parlatılmasını sağlar ve hastanın parlak dişlere sahip olması sağlanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here