Lazerle Diş Eti Hastalıkları Nasıl Tedavi Edilir?

0
2062
Lazerle Diş Eti Tedavisi

Sağlık teknolojileri baş döndürücü bir hızda gelişmeyi sürdürürken özellikle de lazerle tedavi yöntemleri bugün pek çok alanda kullanılmaktadır. Bugün estetik diş tasarımları konusunda da lazer etkin bir biçimde kullanılmakta ve hastalara hem zamandan tasarruf etme imkanı vermekte hem de bütçelerini zorlamadan diş tedavisi sürecini tamamlamalarını sağlamaktadır. Özellikle de estetik diş uygulamaları için lazer bugün vazgeçilmez bir kaynak olarak kabul edilmektedir.

Estetik Diş Hekimliği Ne Anlama Gelir?

lazer diş eti tedavisiDişlerin hem sağlıklı olmalarını hem de görsel açıdan kusursuz görünüme kavuşmalarını sağlayan estetik diş hekimliği estetik kaygılarının ortadan kaldırılmasını amaçlamaktadır. Bu uygulamalar ile çarpık diş tedavisi sağlanırken aynı zamanda çene kapanış bozuklukları da giderilebilmektedir. Bu uygulamalarda yaşanan en büyük sorun diş eti çekilmeleridir. Çünkü estetik diş tedavisi tüm ağzı içermektedir ve tedavi sonrası hastanın kendisini çok daha iyi hissetmesi için tüm sorunlar en ince ayrıntısına kadar giderilmektedir. Diş eti tedavisi sağlanarak hem estetik bir görünüm sağlanmakta hem de diş hastalıklarına karşı önlem alınmış olur.

Diş Etinin Sağlıklı Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Diş etinin sağlıklı olup olmadığı ilk bakışta diş eti renginden anlaşılmaktadır. Sağlıklı diş etleri doğal bir görünüme sahiptir ve rengi daha ziyade gül pembesi rengini anımsatmaktadır. Ancak sigara kullanan ve çok çay içen kişilerde başta olmak üzere diş eti hastalığı yaşayan kişilerde de diş etinin rengi koyulaşmakta ve diş eti üzerinden farklı renklenmeler meydana gelir. Bu renklenmeler hem estetik diş görünümü için sorun oluşturmakta hem de diş etli hastalığı belirtisi olarak kabul edilmektedir.

İşte lazer tam bu noktada devreye girmekte ve lazerle diş eti hastalıkları artık çok daha kolay bir şekilde yerine getirilmektedir. Üstelik lazerle diş eti tedavisi ile diş eti lekelenmeleri tamamen ortadan kaldırılabilmektedir.

Lazerle Diş Eti Hastalıkları Nasıl Tedavi Edilir?

Kozmetik diş hekimliği alanında sıklıkla kullanılan lazer tedavisi diş eti tedavisi için de tercih edilmektedir. Uygulama sonrası hastanın diş eti koyu kırmızı rengindedir. Koruyucu beyaz bir bant çekilen hastanın  bir hafta sonra bu bantların alınması ile beraber sağlıklı diş etlerine sahip olması sağlanmış olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here