Bembeyaz Sağlıklı Dişler

Dişlerin bakımı sürekli olarak yarına atılsa da bugün aslında dişlerinize özen göstermeniz gereken o gün. Gülümseyişinize bambaşka bir hava katacak bembeyaz sağlıklı dişlere kavuşmanız artık çok kolay. Bunun için tek yapmanız gereken diş hekimleri tarafından geliştirilen yeni yöntemleri tercih etmek.

Diş Beyazlatma Uygulamaları Artık Çok Daha Kolay

Bembeyaz Sağlıklı DişlerEskiden hem başarı oranı daha düşük hem de uygulama süresi yüksek olan diş beyazlatma yöntemleri günümüzde çok daha etkin bir hale getirilmiştir. Özelliklede sadece 1 saat gibi kısa sürede kesinlikle ağrı ya da acı duymadan gerçekleştirilen Office-bleaching yöntemi dişlerin beyazlatılması konusunda bugün kabul gören en etkili uygulama olarak görülmektedir. Bu yöntemin ardından gerçekleştirilen home-bleaching yönteminde ise elde edilen beyazlığın çok daha uzun süre devam etmesi garanti altına alınmaktadır. Hızlı diş beyazlatma yöntemi arayan kişilerin bu 2 uygulama ile isteklerine kavuşmaları mümkün kılınmaktadır.

Çocuğunuzun Dişlerinde Çarpıklık Var Mı?

Bembeyaz Sağlıklı DişlerAilelerin çocuklarının diş sağlığına özen göstermeleri ileride daha pahalı tedavilerden kurtulmaları ve çocuklarının estetik bir diş dizilimine sahip olmaları açısından çok önemlidir. Çocukluk döneminde fark edilen ortodontik diş bozuklukları çok daha kolay bir şekilde tedavi edilirken erişkinlikten sonra hem tedavinin süresi uzamakta hem de tedavi süreci zorlaşmaktadır. Bu nedenle çocukların mutlaka ortodonti muayenesi yaptırmaları ve dişlerinin uzman bir ortodonti uzmanı tarafından değerlendirilmesi gerekmektedir.

Diş Telleri İçin Yaş Sınırı Uygulanır Mı?

Bembeyaz Sağlıklı DişlerDiş teli tedavisi yani ortodonti tedavileri için herhangi bir yaş sınırı uygulanmamaktadır. Yapılan istatistiksel çalışmalar sonucunda diş teli tedavisi gören her 100 kişiden 75 tanesinin erişkin bireyler olduğu saptanmış durumdadır. Yani çocuklarda diş teli tedavisi uygulaması artık yetişkinler için de tercih edilen bir tedavi yöntemi haline gelmiş durumdadır. Yetişkinlerde yaşanan estetik kaygılar ise şeffaf diş telleri ve porselen diş teli braketleri ile geride bırakılmaktadır.

İmplant Diş Tedavisi         

Vidalı dişler olarak bilinen implant dişler çene kemiğine sabitlenen ve bu sayede kişilerin kendi dişleri gibi kullanabildikleri özel uygulamalardır. Üstelik her diş kendisine açılan özel yuvaya takıldığı için ağızdaki diğer sağlam dişlerin çekilmesi ya da diğer sağlam dişlere yük binmesi gibi sorunlarda implant dişler için geçerli değildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here